Czy lektury i innego rodzaju pomoce szkolne jesteśmy zmuszeni kupować?

Wydatki rodziców w przypadku dzieci szkolnych są naprawdę spore. Co jak co, ale rzeczywiście lista potrzebnych rzeczy nie ma końca. Coś w tym jest. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie wszystko trzeba od razu kupować. Jakie mamy inne możliwości? Sprawdźmy to.

Ksero

Najważniejsze w wyprawce szkolnej są na pewno podręczniki. One są również największym wydatkiem. Nie podlega to wątpliwości. Musimy pamiętać, że mamy jeszcze Lektury i pomoce szkolne do liceum różnego rodzaju. Chcielibyśmy się skupić na początek na podręcznikach oraz pomocach naukowych. Okazuje się, że ich nie musimy kupować. Nie oznacza to jednak wcale tego, że nasze dziecko w szkole ich nie będzie potrzebowało. Są przecież obowiązkowe.

Możemy jednak pokusić się o zrobienie ksera. Wystarczy, że dany podręcznik od kogoś pożyczymy i w szkolnym punkcie ksero, w domu, czy też w tego typu punkcie na mieście, zamówimy odbitki. Na pewno ksero będzie tańsze od zakupu podręcznika, ćwiczeń, czy też innego rodzaju pomocy naukowych. To nie podlega nawet najmniejszym wątpliwościom.

Wypożyczenie

Lektury można kupić w księgarniach internetowych, czy też w księgarniach stacjonarnych. Nikt nas jednak nie będzie zmuszał do zakupu lektur. Szczególnie gdy nie prowadzimy w domu biblioteczki i po przeczytaniu oraz przerobieniu w szkole stają się one zbędne. Pamiętajmy, że funkcjonuje coś takiego jak biblioteka i to w niej można wypożyczyć takie tytuły, których potrzebujemy. Niezwykle nas to cieszy. Biblioteka jest darmowa, a więc każda potrzebna naszemu dziecku książka nic nas nie kosztuje. Czy mogliśmy wymarzyć sobie lepszy scenariusz? Raczej nie.

Nauczmy przy okazji także dziecka nawyku czytania książek. Lektury być może go do tego nie przekonają. Na półkach w bibliotece, jak i w księgarni jest jednak tyle ciekawych książek, że naprawdę mamy w czym wybierać. Tematyka książek powinna być zgodna z zainteresowaniami naszego dziecka. To na pewno pomoże rozbudzić w nim miłość do książek.